Alarko Seradens Super Plus

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Alarko Seradens Super Plus SSP 20/24/28/36 Premiks Çift Yoğuşmalı kombi Hata Kodları

E01 Arızası Alev yok ya da sahte alev sorunudur.

 Öncelikle gaz vanalarına bakmalı dairenize ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve cihazınıza gaz geliyor ise resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumu devam etmekte ise resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar etmelisiniz. Sorun yine de düzelmiyorsa; anakart, elektrotlar veya gaz valfinde sorun olabilir. Teşhis ve  adına mutlak Alarko Seybomak kombi servisi ile görüşmelisiniz.

E02 Arızası Limit termostat sorunudur.

 Yüksek sıcaklık sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda cihazınızdaki su basıncını kontrol ederek düşük ise su basma işlemi uygulamalısınız. Son olarak cihazı resetlemelisiniz. Bu uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa mutlaka uzman yardımı almalısınız. Limit termostat devreye girip kombiyi bloke etti ise bunun sebepleri; devir daim pompasındaki sıkışma, ana eşanjördeki kireçlenme, kalorifer filtresindeki tıkanma ya da üç yollu vanada oluşan sorundur. Net tespit ve  için mutlaka işi uzmanına bırakınız.

E03 Arızası Baca sigortası ya da güvenlik sigortası sorunudur.

 Genelde hava akış sorunu olarak da adlandırılabilir. Atık gaz sisteminde sorun var demektir. Bu anlamda görev alan; fan, anakart ya da prosestat gibi parçalar arızalı olabilir. Baca yerinden çıkmış olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Net tespit için mutlaka seybomak kombi servisi arayınız.

E04 Arızası Düşük su basınç sorunudur.

 Seradens Super Plus kombilerde tesisat su basıncı düşük olduğunda ekranda bu hata kodu yer alır. Bu durumda düşük olan su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Basıncı yükseltmek için doldurma musluğunu kullanmalısınız. Seradens Super plus model kombinin sol altındaki mavi veya siyah renkteki doldurma musluğu sola doğru çevirmeli LCD ekrandaki bar değeri 1,5 e gelene kadar su basılmalıdır. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin. Sorun düzelir.

E05 Arızası Kalorifer gidiş suyu sensör sorunudur.

 Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir. Sensör dışında kablolarda da sorun olabilmektedir. Mutlaka uzman yardımı alınız.

E06 Arızası Kullanım suyu sensör sorunudur.

 Sıcak su sensörü ile alakalı bir arıza durumudur. Sensörün yanı sıra kablolarda sorun olduğu zaman da bu durum yaşanabilmektedir. Teknik olarak arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına seybomak kombi servisi aramalısınız.

E15 Arızası Kalorifer dönüş suyu sensör sorunudur.

 Kalorifer dönüş suyu sensöründe oluşan arızayı belirtir. Bu gibi durumlarda sorunun her daim yerinde görülmesi gerekmektedir. Sorunun tespiti ve çözümü adına mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

E16 Arızası Fan sorunudur.

 Fan cihazın hava akışına yardımcı olan en önemli parçadır. Teknik olarak fan sorunlarında cihaz ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Fan dışında elektronik kart gibi parçalarda da sorun olabilmektedir. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı alın diyoruz.

E22 Arızası Elektronik kartta mikro işlemci sorunudur.

 Elektronik kartta meydana gelen sorun sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Bu durumda elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Elektronik kart bu arıza durumunda tamir de edilir değişimi de yapılır. Bu nedenle uzman yardımı almalısınız.

E31 Arızası Uzaktan kumanda sorunudur.

 Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan seybomak kombi servis desteği gerekmektedir.

E32 Arızası Ekran kartı sorunudur.

 Ekran kartında oluşan sorunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Teknik açıdan sorunun düzelmesi adına seybomak kombi servis yardımı almalısınız.

E35 Arızası Alev algılama problemidir.

 Cihazın alev algılamadığını ve bu sebeple de yanma durumunda bir aksaklık olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmezse seybomak kombi servisi arayarak yardım almalısınız.

E46 Arızası Basınç sensör sorunudur.

 Açma kapama düğmesine birkaç saniye kadar basmalı sistemi yeniden kurmalısınız. Sorun düzelmez de devam ederse teknik açıdan seybomak kombi servis müdahalesi gerekmektedir.

E47 Arızası Yüksek su basınç sorunudur.

 Sistemdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basıncın yüksek olduğunu göreceksiniz. Basınç değeri muhtemelen 2,5 ya da 3 barı geçmiş durumdadır. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yüksek basıncı düşürmeniz gerekir. Yüksek basıncı düşürmek için tahliye musluğunu açabilir ya da kombinize en yakın kaloriferin havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Basıncı düşürdüğünüzde sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise cihazı resetlemelisiniz.

E98 Arızası Ana besleme sorunudur.

 Ana besleme sorunlarında kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka seybomak kombi servisi arayın.

E99 Arızası Güvenlik sorunudur.

 Ekranda sürekli yanan bir arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeyiniz. Uzman Alarko Seybomak kombi servisi yardımı almalısınız.

— Arızası Ana güç kaynağı sorunudur.

 Ekranda sürekli bu simgenin belirdiği durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahale edilmemelidir. Teknik açıdan uzman yardımı almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat