Airfel Digifix

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Airfel Digifix 24 KW, Digifix Duo 24 Kw model kombi Hata Kodları

LP Arıza Kodu Düşük su basınç arızası.

 Tesisat su basıncının yetersiz olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman tesisata yani kombiye su basmanız gerekmektedir. Digifix ve Digifix Duo model kombilerin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1,5 olana kadar su basma işlemi uygulamalısınız. Su basma işlemi tamamlandığında doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Arıza çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise R konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi yapın. Arıza yine düzelmiyorsa, işlemi yapamadıysanız ya da arıza sıkça karşınıza çıkıyorsa Seybomak kombi servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

HL Arıza Kodu Limit termostat devreye girmiş.

 Limit termostat devreye girmiş ise sistem su sıcaklığı aşırı yüksek demektir. Kalorifer gidiş suyu sıcaklığı eğer 100°C veya daha fazla ise emniyet amaçlı limit termostat devreye girerek cihazı bloke konuma getirir. Bu arıza durumunda R konumlu düğmeye basın ve kombinize reset atın. Resetleme uygulamasından sonra sorun devam etmekte ise kombi altında tesisat vanaları yer alır. Vanaları kontrol edebilirsiniz ve kapalı ise açabilirsiniz. Vanalar açık ise petek vanalarını kontrol etmeniz gerekmektedir.

AF Arıza Kodu Prosestat devreye girmiş.

 Prosestatın devreye girdiğini belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan direk Seybomak kombi servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarında prosestatın yanı sıra sorun anakart ile alakalı da olabilir. Teknik anlamda arıza tespiti ve onarımı için mutlaka uzman desteği almalısınız.

Hb Arıza Kodu Kalorifer ntc problemi.

 Kalorifer sistemi devresi sensöründe sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman sensörün yanı sıra sensör bağlantı ve borularında da sorun olabilmektedir. Arızanın teşhis edilerek giderilmesi amacı ile Airfel Seybomak kombi servisi yardımı almanız gerekmektedir.

db Arıza Kodu Kullanım suyu ntc problemi.

 Sıcak su çıkış borusu üstünde bulunan sensörün arızalandığını belirtir. Sensörün arızalı olmasının yanı sıra sensör bağlantı ve borularında da sorun olabilir. Teknik açıdan arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi açısından Seybomak kombi servisi aramanız gerekir.

bC Arıza Kodu Brülör kontrol sorunu ya da ateşleme algılanamadı.

 Öncelikle kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalı ise açın. Kombiyi resetleyin ve arızada düzelme olmaz ise Seybomak kombi servisi arayın. Bu gibi arıza durumlarında; anakart, gaz grubu ya da elektrotlarda sorun olabilir. Arıza tespit ve onarımı için mutlaka Seybomak kombi servisi aramalısınız.

C1 Arıza Kodu Gaz armatörü modülasyon sorunu.

 Arıza kodu ekranda C harfine benzer şekilde belirmektedir. Bu arıza durumu gaz armatörü bobinlerine yeterli voltaj ya da akım gitmiyorsa yaşanır. Bu sorunda gaz valfi veya elektronik kartta sorun olabilmektedir. Arızanın teşhis edilerek sorunun çözümlenmesi için Seybomak kombi servis yardımı almanız gerekmektedir.

A5 Arıza Kodu Prosestat kontağı kapalı.

 Cihazın ateşleme yapması sırasında; fan, prosestat, gaz valfi açma ya da ateşleme elektrodunun devreye girmesi aynı zamanda iyonizasyonun oluşmaması sıralamasında sorun olabileceğini belirtir. Arızanın net teşhis edilerek çözüme ulaşması açısından Airfel Seybomak kombi servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Fr Arıza Kodu Donma sorunu.

 Kalorifer sensörü 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder ve ekranda bu hata kodu belirir. Bu arıza durumunda kombideki mevcut su boşaltılmalıdır. Cihaz şalterinden kapatılmalı ve gaz vanası da kapalı konuma çevrilmelidir. Bir süre kadar beklenmeli ve ana eşanjördeki ısı 5°C oluncaya kadar beklenmelidir. Bu uygulamaları yapın ve sorunda düzelme olmaz ise mutlaka Airfel Seybomak kombi servisi ile görüşerek yardım alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat