Airfel Compy MX2 24FF

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Airfel Compy MX2 24FF Hata Kodları

80 Ledi Yanıyor Ana eşanjörde aşırı ısınma durumu.

 Bu durumda limit termostat açılır ve cihazı bloke eder. Kombinize önce reset atmayı deneyin. Reset sonrası hem petek hem de tesisat vanalarının kapalı biçimde olmadığından emin olun. Bu kontrollerden sonra arıza yine devam etmekte ise başka bir işlem yapmadan mutlaka uzman yardımı alın. Bu sorunun yaşanması birçok sebebe bağlıdır. Bu yüzden arızayı yerinde görmeden net bilgi vermek doğru olmaz. Airfel Seybomak kombi servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

70 ve 80 Ledi Yanıyor Alev kesintisi.

 Bu durum brülörde alevin kesildiğini belirtir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce cihazınızı resetleyin. Resetleme işlemini defalarca yapmanıza rağmen yine de sorunda düzelme olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart ile alakalı bir sorun olabilir. Bu durumda önerimiz uzman yardımı almanızdır.

60 ve 80 Ledi Yanıyor Donma emniyet sistemi devrede.

 Bu bir arıza durumu değildir. Donma durumuna karşı pompa devreye girip çalıştığında ekranda belirir. Bir süre sonra sorun düzelir. Düzelme olmaz ise Seybomak kombi servisi arayabilirsiniz.

60 ve 70 Ledi Yanıyor Donma emniyet sistemi devrede.

 Arıza değildir. Donma durumuna karşı pompanın çalıştığını ve brülörde yanmanın başladığını belirtir. Bir süre kadar durum devam eder ve bir süre sonra düzelir. Düzelme olmadığı taktirde Seybomak kombi servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

60,70 ve 80 Ledi Yanıyor Tesisatta sirkülasyon sorunu.

 Cihazın suyu dolaştıramadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi su basıncı düşük olabilir. Bar seviyesini kontrol etmelisiniz. Basınç düşük ise kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. İşlem sonrası doldurma musluğunu açık bırakmayın. Sorun düzelir ancak düzelme olmaz ise; resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza tekrarı durumunda Seybomak kombi servisi arayabilirsiniz.

50 Ledi Yanıyor Cihaz içinde su sirkülasyonu yok.

 Kombide su sirkülasyonu sağlayan pompanın arızalanması, tesisatın tıkanması, filtrenin tıkalı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu arıza durumunda cihazın su basıncını kontrol edebilirsiniz. Basınç düşük ise cihaza su basın. Basınç normal değerde ise ya da su basmanıza rağmen arızada düzelme olmuyor ise mutlaka Airfel Seybomak kombi servisi yardımı alın.

50,70 ve 80 Ledi Yanıyor Kalorifer gidiş suyu sensörü ısıyı algılamıyor.

 Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da sorun olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden önerimiz cihaza müdahale etmeden Seybomak kombi servis yardımı almanızdır.

50 ve 60 Ledi Yanıyor Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa devre.

 Kalorifer gidiş suyu sensör kablolarında kısa devre olabileceğini belirtir. Tabi bu durumda sensör arızalı da olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman Seybomak kombi servis desteği almanız gerekmektedir.

50,60 ve 80 Ledi Yanıyor Kalorifer dönüş suyu sensörü ısıyı algılamıyor.

 Kalorifer dönüş suyu sensörü arızası durumunda, sensör kablolarında veya borularında sorun olması durumunda bu problem yaşanabilmektedir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeksizin uzman yardımı almanız gerekmektedir.

50,60 ve 70 Ledi Yanıyor Kalorifer dönüş sensöründe kısa devre.

 Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa devre olduğu zaman bu sorun yaşanabilir.  Sensör arızası da söz konusu olabileceğinden arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanızda fayda vardır.

40 Ledi Yanıyor Baca çekişi sorunu.

 Baca emniyet termostatında sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan teşhis ve  için mutlaka Seybomak kombi servisi aramalısınız.

40 ve 70 Ledi Yanıyor Alev kesintisi (cihaz ateşleme denemesi yapıyor).

 Bu ledlerin yandığı durumda brülördeki alev kesilmiş ve cihaz ateşleme denemesi yapıyor diyebiliriz. Bu durumda konutta gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz girişlerine bakın. Vanalar kapalı ise açın. Cihazı resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; anakart, elektrotlar ya da gaz grubunda sorun olabilir. Önerimiz uzman yardımı almanız ve cihaza müdahalede bulunmamanızdır.

40 ve 60 Ledi Yanıyor Elektrik kablolarında ya da 1.25A cam sigortada sorun var.

 Bu arıza durumunda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Elektrik kablolarında ya da anakartın cam sigortasında sorun olabilir. Genelde anakart arızası olarak tabir edilen bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

40,50,60,70 ve 80 Ledi Yanıyor Ekran kartı ile iletişim sorunu.

 Öncesinde ekran kart değişimi yapıldı ise kombiye uygun olmayabilir ya da ayarları yanlış olabilir. Yeniden müdahale için uzman yardımı almalısınız. Daha öncesinde bir müdahale olmadı ise anakart arızalı olabilir ve ekran kartı ile iletişim sağlayamıyor olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından Airfel Seybomak kombi servisi yardımı almanız gerekir.

30 Ledi Yanıyor Anakart ile iletişim sorunu.

 Bu arıza durumunda cihaz çalışmasını durdurur ve bloke konuma geçer. Anakarttan haber alınamadığını yani iletişim kopukluğu olduğunu belirtir. Böyle bir sorunda cihaza müdahale etmemeli, arızanın onarılması açısından uzman yardımı almalısınız. Anakart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu uygulama için işi uzmanına bırakmak şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat