Baymak Baxi Eco 240 Fi-i / Baxi Eco 280 Fi-i

YILDA EN AZ BİR DEFA KOMBİ BAKIMI YAPTIRMANIZ İHTİYAÇ DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Baxi Eco model bu kombilerin panelinde açma-kapama, konum değiştirme ve reset düğmesinin hemen sağında 3 led olduğunu göreceksiniz. En üstten başlayacak olursak eğer; 1. led’de alev simgesi vardır, 2. led’de alev üzerinde / simgesi vardır 3. led ise çalışma led’idir. Cihaza elektrik geldiğini ve çalıştığını belirtir.

1.led kapalı, 2. led açıksa Gaz blokaj sorunu.

 Kombi ateşleme yapamıyor, ateşleme yapamadığı için de verim sağlamıyor demektir.  Bu arıza durumunda öncelikle gaz girişlerine bakın. Gaz girişleri kapalı ise yani daireye gaz gelmiyor ise cihaz bu sebeple ateşleme yapmaz. Gaz girişleri açık durumda olmalıdır, kapalı ise mutlaka açın. Gaz girişleri açık ise Açma-kapama düğmesini “R” konumuna çevirerek resetleme işlemi uygulayın. Düğmeyi sonrasında cihaz hangi konumda ise o konuma çevirin. Sorun yine düzelmez ise Baymak Seybomak Kombi servisii’ni çağırın. Gaz gurubunda, kartta, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Net tespit ve  için uzman yardımı almalısınız.

1. Led kapalı, 2. Led hızlı yanıp sönüyorsa Hava akış sorunu.

Bu sorun sadece hermetik kombilerde karşılaşılır. Yani Baxi Eco 280 Fi ve Baxi Eco 240 Fi model kombilerde karşılaşılır. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde sorun var demektir. Yani hermetik kombilerde hava akışı fan ile sağlandığı için fan arızalı, prosestat arızalı veya anakart arızalı olabilir. Tespit ve  için mutlaka uzman yardımı alınız.

1. Led kapalı, 2. Led yavaş yanıp sönüyor Düşük basınç-pompa blokaj arızası.

 Öncelikle Baxi Eco model kombinin panelinde mevcut olan bar göstergesini kontrol edin. 1 barın altında ise kombiye su basmanız gerekir. Baxi Eco model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basın. Su basma işleminden sonra sorun düzelmez ise açma-kapama , konum değiştirme düğmesini “R” konumuna getirin yani kombiyi resetleyin. Arıza durumu buna rağmen devam etmekte ise pompa blokaj arızası olabilir. Yani kombi suyu devir daim yapamıyor olabilir. Bunun sebepleri; kalorifer ve tesisat vanalarının kapalı olması, kalorifer filtresinin tıkanması, pompanın arızalı olması veya ana eşanjörde tıkanma ya da kireçlenme olmasıdır. Net tespit ve  için mutlaka Seybomak Kombi servisii arayın.

Led 1 ve Led 2 yavaş yanıp sönüyorsa NTC sensör arızası.

 Bu ledlerin ikisi birden yavaşça yanıp sönüyor ise bu durumda ntc arızalı diyebiliriz. Ntc dediğimiz parça sensördür. Isı algılayıcı sensörlerde sorun olabilir. Sensör borularında nemlenme veya kablolarında kopma-kısa devre durumlarında bu sorun yaşanabilir. Tespit ve  için mutlaka Baymak Seybomak Kombi servisii yardımı almalısınız.

Led 1 yavaş yanıp sönüyor Aşırı ısınma-baca termostat sorunu.

 Bacalı modelde baca termostat, diğer modellerde aşırı ısınma sorunu. Aşırı ısınma sorunlarında tesisat vanalarını aynı zamanda kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı ise açmanız gerekmektedir. Vanalar açık olmasına rağmen sorun yaşanmakta ise resetleme işlemi uygulayın. Resetlemeye rağmen arıza durumu devam etmekte ise net tespit ve  için Baymak Seybomak Kombi servisii’ni aramalısınız. Bacalı modellerde baca termostat sorunu olduğunda; dışarıya baca aracılığı ile gönderilen gazın sıcaklığı ile içerideki baca gazı sıcaklığının hemen hemen yakın olduğunu gösterir. Bu durum da baca tıkanıklığı veya çekmemesi gibi birçok sebeple yaşanabilir. Baca sensöründe sorun da olabilir. Bu nedenle önerimiz net tespit ve  için Seybomak Kombi servisi yardımı alınmasıdır.

Sayfamızı beğendiniz mi? Bize destek olabilirsiniz.

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
WhatsApp chat